Google Ads

Google Ads Hakkında

Özellikle son zamanlarda isminden sık sık söz ettirmeye başlayan Google Ads; google tarafından sunulmuş olan bir reklamcılık hizmeti olarak tanımlanmaktadır. Diğer reklamcılık hizmetlerine benzer şekilde işleyen Google Ads reklam hizmetinde; reklam vermiş olan kullanıcı ve müşterilerin reklamları aranan kelime yani anahtar kelimeler ile ilişki kurarak Google arama motorunun sonuç sayfasında en üstte ya da en altta yer almaktadır. Geçtiğimiz yıllardan itibaren sık sık kullanılmaya başlayan Google Ads; reklamcılık sektörünün en çok tercih edilen reklamcılık hizmetlerinden bir tanesidir.

Google Ads Ne Kadar Yaygın ?

Eski ismi ile Google AdWords olarak bilinen ve 2019 yılında isim değişikliğine giden reklamcılık hizmeti Google Ads; kısaca Google arama motoru üzerinden yapılan arama sonuçları sayfasında; iş ortaklığı yapılan siteler, Youtube ve benzeri platformlarda verilen reklamların en üst sırada çıkmasına olanak sağlayan bir online pazarlama aracı olarak tanımlanmaktadır. İnternet reklam sektörü göz önüne alındığı takdirde Google Ads olarak adlandırılan Google reklamları; en çok bütçe ve harcamanın kullanıldığı reklam kanalı olarak bilinmektedir. Google Ads yani Google reklamlarının günümüzde yaklaşık olarak 1 milyonu aşkın kullanıcısı da bulunmaktadır.

 

Google Ads Kullanımı

Özellikle günümüz dünyasında internet kullanımının çok yaygın olması ve teknolojinin de her geçen gün giderek daha fazla gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte Google Ads gibi reklamcılık hizmetleri de doğal olarak çok fazla talep görmeye başlamıştır. Reklamcılık sektörünün en fazla dikkat çeken ve en fazla tercih edilen online pazarlama araçlarının başında yer almayı başaran Google Ads yani Google reklamları; Google arama motoru üzerinden yapılan aramalarda elde edilen sonuçların;  iş ortaklığı yapılan internet sitelerinin ve Youtube gibi platformlarda yer alan reklamların en üst sırada çıkmasını sağlamaktadır.  Birçok kişinin ana sayfasının Google olduğu ve bir şey araştırmaya ihtiyaç duyduğunda Google’da arama yaptığı ya da birçok insanın video izlemek için bir Google ürünü olan Youtube’u tercih ettiği dikkate alınırsa, Google Ads kullanımının ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır. Google reklamları birçok geleneksel reklamcılık türünden çok daha iyi sonuç verecektir.

 

Referanslarımız

Ankara Web Tasarım Firması Olarak Yapmış Olduğumuz İşler

Alibaba Restourant

Web Tasarım

Emir Turustik

Web Tasarım

Oturgit

Web Tasarım

Smartcam

Web Tasarım

Sempati Köpek Okulu

Web Tasarım

Sn-Food

Web Tasarım

0

Tamamlanan proje

0

Mutlu Müşteri

0

Kullanıcı seçimi

Sorularınız mı var?

Bize Sor.