Web Tasarım

Web Tasarım

Günümüz dünyasında sürekli olarak değişen ve gelişmekte olan teknolojinin de etkisi ile birlikte internet kullanımı oldukça yaygın bir hale gelmiştir. İş dünyasından özel hayata kadar insanların hayatında önemli bir yere sahip olan internet; günlük hayatı kolaylaştıran bir ağdır. İnternet sitelerinin insanların erişimine en uygun şekilde tasarlanması ve geliştirilmesi de son derece büyük bir öneme sahiptir. Web tasarımı; estetik ön planda olmak üzere belirli hedefler ve ilkeler doğrultusunda uygulamaya dönüşmesi işlemlerine verilen isimdir. Bu işlemlerin düzgün bir şekilde tamamlanması sonucunda web tasarımı yapılmış olmaktadır. Web sitesi tasarımı, bir web sitesinin ilgi görmesinde en önemli olan etkenlerden bir tanesidir. Ankara web tasarım firmamızda herkes için en uygun şekilde web tasarımı hazırlanmaktadır.

Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Her türlü tasarım çeşidinde olduğu gibi web tasarımı yaparken de özellikle dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Kaliteli ve başarılı bir şekilde web tasarımı oluşturmak için bu unsurlara dikkat etmek gerekmektedir. Düzen, renk ve grafikler web tasarımının en önemli unsurları arasında yer almaktadır.

 

Web Tasarımında Düzen: Web tasarımı için kullanılacak olan tüm grafik ve metinlerin belirli bir düzende olması gerekmektedir. Kullanıcıların web sitesi içerisinde aradıkları bilgiye en kısa sürede ulaşabilir olması web tasarımının düzeni sayesinde olmaktadır.

 

Web Tasarımında Renk: Web tasarımı sürecinde renkler oldukça önemli bir yere sahiptir. Genellikle renk seçimi müşterilerinin isteklerine, zevklerine ve kullanım amaçlarına uygun olarak belirlenmektedir. Web sitesinde kullanılan renkler kurum ya da firmanın kimliğini oluşturabilecek bir etkiye sahip olduğu için çok fazla önem verilmesi gereken bir konudur.

 

Web Tasarımında Grafikler: Web tasarımı yaparken kullanılan grafikler, tablolar ve logolar web sayfasının kullanımını zorlaştırmayacak ve gözü yormayacak şekilde hazırlanmalıdır. Web sayfasının kullanım kolaylığına sahip olması, web sitesinin açılışının hızlı olması web tasarımında grafiklerin uyumlu olması ile bağlantılıdır. Seçilecek olan grafiklerin web sitesinin içeriğine uygun olması, çok fazla göz yormaması ve site içerisine konumlamanın düzgün yapılması da son derece önemli olan konular arasındadır.

Kurumsal Web Sitesi

Kurumsal web tasarımı örneklerini ve fiyatlarını incelemek için tıklayınız.

E Ticaret Sitesi​

E-ticaret web sitesi örneklerini ve fiyatlarını incelemek için tıklayınız.

Kişisel Web Sitesi​

Kişisel web tasarım örneklerini ve fiyatlarını incelemek için tıklayınız.

Responsive Tasarım​

Responsive örneklerini ve fiyatlarını incelemek için tıklayınız.

Özel Yazılım

Özel yazılım web sitesi örneklerini ve fiyatlarını incelemek için tıklayınız.

Yönetim Sistemi

Yönetim sistemi örneklerini ve fiyatlarını incelemek için tıklayınız.

İşlerimiz

Web tasarım projelerinde bizi tercih eden firmalar. 

Alibaba Restourant

Web Tasarım

Emir Turustik

Web Tasarım

Oturgit

Web Tasarım

Smartcam

Web Tasarım

Sempati Köpek Okulu

Web Tasarım

Sn-Food

Web Tasarım

0

Tamamlanan proje

0

Mutlu Müşteri

0

Kullanıcı seçimi

Sorularınız mı var?

Bize Sor.