Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

Özellikle son yıllarda çok fazla talep görmeye başlayan grafik tasarımı; herhangi bir mesajı iletmek, herhangi bir düşünceyi görsele dökmek ya da görseli geliştirme amacı ile iki ya da üç boyutlu olarak görsellerin ve metinlerin organize edilmesi süreci olarak tanımlanmaktadır. Yaratıcılığın son derece önemli olduğu grafik tasarımı içerisinde ölçekleme, denge kurma, yakınlık ve hizalama gibi birçok farklı ölçüt bulundurmaktadır. Grafik tasarımı eğitimi almış kişiler tarafından hazırlanan grafik tasarımları günümüzde teknoloji sanatı olarak da anılmaktadır. Grafik tasarımı; grafik tasarımcılarının yetenek ve hayal gücünün bir araya gelerek istenen fikirlerin teknoloji desteği ile dijital ortama aktarılmasıdır. 

Grafik Tasarımı Amaçları Nelerdir?

 

                Grafik tasarımı insanların hayal gücü doğrultusunda istediği her düşünce, fikir ya da metnin dijital ya da baskı ortamına aktarılmasını sağlamaktadır. Grafik tasarımının en yaygın kullanım amacı tasarlanan ya da düşünülen bir mesajı iletmektir. Özellikle şirketlerin animasyon, logo ya da benzeri ihtiyaçları için grafik tasarımı tercih edilmektedir. Hayal gücüne bağlı, akla gelebilecek her şeyi dijital ortamda tasarlama imkânı sunan grafik tasarımı; reklam ve tanıtım amaçları ile çok fazla tercih edilmektedir. Kişilerin ya da firmaların dijital ortamda kendisini en iyi şekilde ifade edebileceği ve tanıtım yapabileceği yollardan bir tanesi olan grafik tasarımı; genellikle ticari amaç ve hedefler için kullanılmaktadır. Şirketlerin, firmaların ve işletmelerin tanıtım ve pazarlama amacı ile sık sık tercih ettiği grafik tasarımı oldukça etkili bir tanıtım yöntemidir. Özellikle büyük şirketler ve işletmeler kendi tanıtımını yapmak için birbirinden farklı grafik tasarımlarını kullanmaktadır. Grafik tasarımı işletmelerin tanıtım çalışmalarında son derece büyük ve bir o kadar da önemli bir yere sahiptir. 

 

Kişisel İhtiyaçlar İçin Grafik Tasarımı Kullanımı

 

Kurumsal amaçlar için grafik tasarımın ek olarak tamamen kişisel olan amaçlar ve hedefler doğrultusunda da kullanımı tercih edilebilmektedir. Örneğin bir tablo fikrini dijital ortama yansıtmanın en doğru yolu olan grafik tasarımı sayesinde isteyen herkes son derece hızlı, kolay ve kaliteli bir şekilde hayallerindeki tabloya ulaşma imkânına sahip olmaktadır.  Akse Dijital olarak hem ticari hem kişisel grafik tasarım ihtiyaçlarınız için size destek olmaya her zaman hazırız.

Grafik Tasarım Neler Yapıyoruz

Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir grafik tasarımı ajansı olarak size hayalinizdeki tasarımın ötesinde çalışmalar sunmaktayız.

Kurumsal Kimlik

Firmanızın kurumsal kimlik tasarımı işlemlerin de en iyi sonuçları elde edebilecek ve görsel medya reklamcılığı alanında başarıyı yakalayacaksınız.

Logo Tasarımı

Firmanız için bir kimlik olacak olan logo tasarımlarının her zaman sizleri bir adım daha ön plana çıkaracaktır.

Menü ve Katalog Tasarımı

Firmanızda ki tüm ürünleri ve oluşturmuş olduğunuz kampanyaları tek bir çatı altında toplayabilmenize olanak tanıyan en ideal baskı türü katalogdur.

Afiş Banner

Reklam alanlarınızı daha büyük ve daha güçlü bir görsellik ile tanıtmak için Afiş Tasarım sizlere ideal bir ölçü olacaktır.

Broşür & El ilanı Tasarımı

Reklamcılık sektörü içinde en yaygın ve başarılı olan el ilanları her zaman sizlerin daha fazla kitleye hitap etmenizi sağlamaktadır.

Ambalaj Tasarımı

Türkiye’de dijital tasarım konusunda profesyonel bir işçiliği sanatla buluşturan firmamız, ambalaj tasarım başlığını kusursuz hizmetlerle güçlendirmektedir.

Grafik Tasarım Çalışmalarımız

Akse Medya Reklam Ajansı Grafik Tasarım Örnekleri

0

Tamamlanan proje

0

Mutlu Müşteri

0

Kullanıcı seçimi

Sorularınız mı var?

Bize Sor.