Logo tasarımı

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı Nedir?

Kurumsal kimlik çalışmasının temeli, firma ismini ve amblemini yansıtan logolardır. Özgün bir logo tasarımı ile firmanın hangi amaçla kurulduğu dışa en doğru şekilde yansıtılmaktadır.  Bunun dışında kalan tüm görsel iletişim, logo baz alınarak şekillenmektedir. Ayrıca kurumsal kimliğin en önemli yapı taşı olan logolar,  kurumsal yapıdan izler taşımalıdır.  Bu da logo tasarımının önemini ortaya çıkarmaktadır.

Logo kullanımındaki temel amaç, belirlenen hedef kitlenin ilgi markayı en iyi şekilde tanımasını, böylece hafızalarda etkili ve kalıcı olmasını sağlamaktır. Bu sayede ilk kurulduğu anda bir hizmet ya da yeni bir ürünü sunarken,  ilgili markayı çok iyi ifade edebilmektedir. Ankara’da bulunan ünlü reklam ajansımız Akse Design Print; kendi sektöründeki farklılığını ve beğenilirliğini logo hizmetini en iyi şekilde vermesine borçludur.

Logo Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir firma; alıcı kişilerin beklentileri doğrultusunda kurulmaktadır. İhtiyaçlar ve talepler göz önüne alınarak mal ve hizmet sunan firmalar, bu özelliklerini logolar ile desteklemelidir. Dışarıdan görünen yüzü olarak nitelendirilen logoların, özgün olması ve diğer firmalardan farklı özelliklerde bulunması gerekmektedir. Aksi halde müşteri kafasında karışıklığa neden olmakta ve firmanın kendine has yapısını genelleştirmektedir.

Akse Design Print; reklam ajansı olarak diğer firmalardan özgün logo tasarımı ile ayrılmaktadır. Firma müşteri beklentisi doğrultusunda her firmaya özgü logoyu hazırlayarak, sade ve etkili tasarıma sunmaktadır. Böylece,  karmaşıklıktan uzak sade yapısı, hedef kitleye mesajını en iyi şekilde iletebilmesi ve bütünleştirici çizgileri bünyesinde taşıması nedeniyle müşteri beklentilerini karşılayarak, kendi sektöründe beğenilirliğini artırmaktadır.

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn