Pleksi Kutu Harf

Pleksi kutu harf tabela, tabela çeşitleri arasında en çok tercih edilen, bir o kadar sağlam ve uzun ömürlü olan pleksiglas malzemeden üretilen kutu harf uygulamalı tabela ürünüdür. Eski tarihlerde firmalar daha basit düz kabartmasız tabela modellerini kullanıyorlardı. Bu tabelalar basit, kalitesiz bir üründen yapılmışlardı ve tasarım konusundan da yoksundular. Bu yüzden de tüm firmaların tabelası neredeyse birbirlerinin aynısıydı. Ayrıca çok fazla görüntü kirliliği de oluşturuyorlardı.

Gelişen ürün çeşitliliği ve teknoloji ile birlikte tabela sektöründe de önemli gelişmeler sağlanmıştır. Pleksiglas malzemenin üretilmesi ve  kullanılan alanların artması  buna sebep olan en önemli etkenlerden biridir. Bir diğer tercih sebebi ise malzemenin çeşitli renklerinin kolay bulunması ve kolay işlenmesidir. Cnc router ve lazer kesim makinaları sayesinde  göz alıcı, şık ve modern tabelalar üretilebilmektedir.

Pleksi Harf Tabela İmalatı Nasıl Yapılır?

Pleksi kutu harf tabela imalat detaylarına girmeden önce pleksiglass malzemenin özelliklerinden bahsedelim. Renkli, simli, buzlu, şeffaf, fosforlu gibi çeşitli özelliklerde üretilebilen asıl maddesi plastik olan cam malzemedir. Standart günlük hayatta kullandığımız cama kıyasla daha hafif ve daha sağlamdır. Ayrıca aynı kalınlığa sahip camdan %20 daha iyi ısıyı iletip daha çok ışık geçirgenliğine sahiptir.

Pleksi kutu harf tabelanın imalat sürecinde ilk aşama montaj yapılacak yere keşif yapılması ve tasarım sürecidir. Montaj yapılacak yerin ölçüleri alınır ve müşterinin isteğine göre bilgisayar ortamında  göz alıcı tasarımı yapılır. Daha sonra montaj yapılacak yerin ölçüsüne göre boyutlandırılır ve üretime alınır. Lazer kesim yada cnc router makineleri yardımıyla pleksiglas malzeme kesilir, kesilen malzeme el işçiliği ile şekillendirilir ve yapıştırılır. Led ışıklar pleksi kutu harf içine yerleştirilir. Son olarak kompozit yada alüminyum zemine işlenen harfler yada desenler monte edilir.  Akse Medya olarak son teknoloji makinalarımız, kaliteli malzemelerimiz ve tecrübeli işçiliğimizle tabela üretimi yapmaktayız. Her bütçeye uygun, uzun yıllar kullanabileceğiniz bir tabela ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Akse

Akse

Yorum Yap

Bültene Kayıt Ol